Πεντάλοφο - Ποδολοβίτσα
Αγαπητοί Επισκέπτες Καλώς Ήρθατε Στο Χωριό Μας
Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 03:36 επισκέπτες: 43
Skip Navigation Links
Skip Navigation Links


Γράψτε μας!
Έχετε κάποια είδηση ή άποψη που θα θέλατε να φιλοξενηθεί στο pentalofo.gr; Έχετε κάποια απορία, ένσταση ή παρατήρηση; Στείλτε τη με email στο
webmaster@pentalofo.gr Το pentalofo.gr χτίζετε από εσάς!

Δημοτικές Εκλογές 2010 - Δήμος Μεσολογγίου

Αποτελέσματα Α' εκλογικού γύρου  07-11-2010

Αποτελέσματα εκλογικών τμημάτων Πενταλόφου

  Εκλογικό Τμήμα
496
Εκλογικό Τμήμα
497
Εκλογικό Τμήμα
498
Σύνολα Ποσοστά
  Εγγεγραμμένοι 439 420 440 1299
  Ψηφήσαντες 217 259 239 715
  Αποχή 222 161 201 584 44,96%
  Άκυρα 3 10 9 22 3,08%
  Λευκά 2 2 0 4 0,56%
  Έγκυρα 212 247 230 689 53,04%
 
  ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
40 34 24 98 14,22%
  ΟΡΑΜΑ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
54 80 50 184 26,71%
  ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ
ΜΟΥΡΚΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
61 75 97 233 33,82%
  ΜΕΤΩΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΔΗΜΟΤΩΝ
ΜΠΡΟΥΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
1 2 2 5 0,73%
  ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΡΕΙΑΣ
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
25 37 31 93 13,50%
  ΠΟΡΕΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ
ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
31 19 26 76 11,03%

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων του Παναγιώτη Κατσούλη

1. ΚΑΡΑΤΣΟΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ 708
2. ΝΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 694
3. ΚΟΤΑΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ 611
4. ΤΣΟΥΝΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 493
5. ΦΟΥΝΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 489
6. ΚΑΒΑΓΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ 458
7. ΚΥΤΑΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 454
8. ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 439
9. ΣΠΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 370
10. ΧΟΝΔΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 370
11. ΓΡΙΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 352
12. ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 346
13. ΠΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 328
14. ΚΑΛΤΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 322
15. ΣΤΕΦΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΑΝΕΛΛΟΥ 307
16. ΣΚΟΡΔΑ-ΚΑΨΩΧΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 283
17. ΜΑΣΤΡΑΝΔΡΕΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 273
18. ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 266
19. ΚΟΛΟΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 255
20. ΚΟΥΦΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 250
21. ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 247
22. ΚΑΠΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 228
23. ΓΟΥΛΟΣΠΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 228
24. ΖΑΒΙΤΣΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΥ 221
25. ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 218
26. ΡΟΔΑΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 213
27. ΤΕΡΖΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 212
28. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ-ΣΚΥΡΛΑ ΑΡΕΤΗ του ΑΝΔΡΕΑ 209
29. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 209
30. ΓΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 204
31. ΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 203
32. ΑΡΕΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 203
33. ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΜΕΛΕΤΙΟΥ 200
34. ΤΑΜΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΜΙΧΑΗΛ 196
35. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 187
36. ΞΗΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 184
37. ΚΟΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 179
38. ΚΟΡΑΚΙΑΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 171
39. ΤΣΑΚΑΛΩΖΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 153
40. ΧΡΗΣΤΟΥ-ΤΖΟΤΑ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 150
41. ΜΠΕΡΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 146
42. ΚΑΠΝΙΣΗ ΝΑΥΣΙΚΑ-ΑΣΗΜΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 134
43. ΠΕΤΡΟΝΙΚΟΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 122
44. ΣΜΠΟΡΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 117
45. ΜΟΣΧΟΥ-ΚΟΥΣΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 116
46. ΛΑΧΑΝΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 103
47. ΣΤΑΘΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 95
48. ΝΤΡΕΛΙΑ ΟΛΓΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 93
49. ΠΟΡΙΤΣΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 92
50. ΠΙΣΤΙΟΛΗ ΠΕΡΣΕΦΩΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 78
51. ΜΑΝΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 74

Από τη δημοτική ενότητα Οινιάδων:

ΓΟΥΡΙΑΣ ΜΠΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΩΜΑΣ 38
ΛΙΟΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 17
ΛΕΣΙΝΙΟΥ ΚΑΖΑΝΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 45
ΜΑΣΤΡΟΥ ΣΥΡΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 27
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ-ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 18
ΚΟΝΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 6
ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΑΡΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 46
ΚΑΖΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 20
ΜΠΛΑΧΟΥΡΑΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 13

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων του Γεώργιου Πρεβεζάνου

1. ΚΟΤΣΑΛΟΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΣ 830
2. ΔΑΟΥΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 779
3. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 631
4. ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 625
5. ΚΑΡΑΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 596
6. ΦΛΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 549
7. ΛΥΤΡΑ-ΤΡΙΜΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 523
8. ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 513
9. ΒΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 489
10. ΤΙΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 445
11. ΤΣΑΚΜΑΚΛΗ-ΜΠΑΧΟΥΜΗ ΑΙΜΙΛΙΑ (ΑΙΜΗ) 433
12. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 427
13. ΣΑΛΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 405
14. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 383
15. ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 323
16. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 314
17. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 311
18. ΚΟΛΟΒΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 310
19. ΧΟΝΔΡΟΣ ΗΛΙΑΣ 284
20. ΝΟΥΛΑ-ΚΑΛΤΣΟΥΛΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) 279
21. ΜΠΡΟΥΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 277
22. ΜΕΛΑΧΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 251
23. ΚΟΥΣΟΥΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 241
24. ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 239
25. ΜΠΑΝΙΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 239
26. ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 239
27. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 231
28. ΑΥΔΗ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ 223
29. ΦΩΚΑ ΜΑΡΙΑ 214
30. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 199
31. ΝΤΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 156
32. ΜΩΡΙΚΗ ΜΑΡΙΑ 152
33. ΔΕΛΑΠΟΡΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 139
34. ΤΣΙΝΤΖΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 133
35. ΒΑΓΕΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 129
36. ΒΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 123
37. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 122
38. ΤΣΙΓΚΑ-ΜΠΟΥΡΔΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ 90
39. ΡΩΣΣΟΥ ΕΛΕΟΝΩΡΑ 85
40. ΤΣΕΛΙΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΙΩΑΝΝΑ) 72

Τοπικές κοινότητες δημοτικής ενότητας Οινιάδων:

ΓΟΥΡΙΑΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 182
ΓΟΥΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 56
ΚΟΝΤΗ ΕΛΕΝΗ 5
ΛΕΣΙΝΙΟΥ ΜΠΑΝΙΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 77
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 39
ΠΑΠΑΖΗΣΗ ΕΙΡΗΝΗ 27
ΜΑΣΤΡΟΥ ΤΣΑΚΑΛΩΖΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 51
ΖΟΥΓΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 46
ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΕΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 47
ΚΑΛΥΒΑ ΓΑΛΑΤΙΑ 2

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων του Νίκου Μουρκούση

1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 741
2. ΚΟΥΤΣΟΘΟΔΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 713
3. ΠΑΝΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 601
4. ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 577
5. ΑΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 477
6. ΣΤΑΡΑΜΟΣ ΠΑΥΛΟΣ 430
7. ΜΠΑΡΜΠΕΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 414
8. ΤΣΑΜΑΔΙΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 396
9. ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 383
10. ΞΥΣΤΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 367
11. ΡΟΜΠΟΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 333
12. ΚΩΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 330
13. ΣΑΛΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 310
14. ΝΙΚΟΛΟΒΓΕΝΗΣ ΖΗΣΙΜΟΣ 298
15. ΣΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 297
16. ΚΑΛΕΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 294
17. ΣΤΕΡΓΙΑΝΝΗ-ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΕΛΠΙΝΙΚΗ (ΝΙΚΗ) 291
18. ΚΕΚΚΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 284
19. ΜΑΝΤΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 282
20. ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΥ-ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 279
21. ΠΑΛΙΑΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 253
22. ΚΑΦΡΙΤΣΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 242
23. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 238
24. ΔΑΒΕΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 230
25. ΜΠΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 223
26. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙΤΗ 223
27. ΝΤΑΒΑΝΕΛΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 211
28. ΚΟΥΦΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 209
29. ΠΡΕΜΕΤΗ ΑΡΕΤΗ 202
30. ΡΗΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 199
31. ΤΣΑΜΗΣ ΗΛΙΑΣ 195
32. ΣΙΑΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 195
33. ΜΠΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 192
34. ΜΠΟΥΓΕΛΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 190
35. ΠΟΛΟΝΥΦΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 166
36. ΖΗΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 156
37. ΡΑΠΤΗ-ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΥ ΕΛΕΝΗ 153
38. ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΘΕΩΝΗ 152
39. ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 147
40. ΣΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 143
41. ΦΛΩΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 129
42. ΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΜΑΡΚΟΣ) 123
43. ΡΑΠΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 122
44. ΣΑΒΡΑΜΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 115
45. ΜΟΝΟΜΑΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 100
46. ΤΣΙΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 95
47. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 90
48. ΣΙΑΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 88
49. ΣΙΑΚΑΒΕΛΑ ΣΤΕΛΛΑ 82
50. ΖΑΪΜΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 58
51. ΛΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 56
52. ΚΑΠΝΙΣΗ-ΡΗΓΑ ΣΟΥΣΑΝΑ 55
53. ΜΩΡΙΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 48
54. ΜΗΤΡΟΥ ΣΥΜΕΩΝ 48

Τοπικές κοινότητες δημοτικής ενότητας Οινιάδων:

ΓΟΥΡΙΑΣ ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 57
ΓΡΕΝΤΖΕΛΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 18
ΑΓΓΕΛΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ (ΜΑΝΘΟΣ) 10
ΛΕΣΙΝΙΟΥ ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 108
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 58
ΒΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12
ΜΑΣΤΡΟΥ ΜΠΛΑΧΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 77
ΚΟΝΤΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 62
ΣΑΛΑΓΙΑΝΝΗ-ΜΥΤΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 13
ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΑΔΗΣ 124
ΜΠΛΑΧΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 76
ΤΣΑΜΗ-ΧΑΛΔΟΥΠΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων του Γιάννη Αναγνωστόπουλου

1. ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 550
2. ΛΙΑΠΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 476
3. ΚΟΥΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 467
4. ΤΣΟΚΑΝΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 409
5. ΣΙΔΗΡΑ ΜΑΡΙΑ 361
6. ΜΑΣΤΡΑΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 343
7. ΣΑΜΑΝΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 335
8. ΚΑΝΤΑΡΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 327
9. ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 325
10. ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 321
11. ΚΑΡΕΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 310
12. ΓΟΥΡΓΑΡΗ ΑΜΑΛΙΑ 305
13. ΚΙΤΕΑ ΟΛΓΑ 303
14. ΜΑΤΣΙΓΚΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 299
15. ΣΕΡΑΚΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 278
16. ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 271
17. ΛΥΤΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 269
18. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 255
19. ΑΚΡΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 246
20. ΔΕΝΔΡΙΝΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 237
21. ΣΟΥΛΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 235
22. ΚΑΤΣΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 223
23. ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 206
24. ΚΟΝΤΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ 199
25. ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΤΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 196
26. ΚΙΡΓΙΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 191
27. ΚΩΤΣΗ-ΚΑΤΟΧΙΑΝΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ 180
28. ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 176
29. ΚΑΛΤΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 171
30. ΚΑΠΝΙΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 170
31. ΛΥΜΠΕΡΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 169
32. ΚΑΠΕΛΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 163
33. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 162
34. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 142
35. ΝΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 142
36. ΓΚΟΥΒΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 136
37. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 119
38. ΤΣΑΚΟΥΜΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 115
39. ΔΡΟΣΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 105
40. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΠΥΡΟΣ 95
41. ΠΑΠΑΤΣΙΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 94
42. ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ 84
43. ΠΑΣΣΙΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 61
44. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ 60
45. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 32
46. ΣΤΑΥΡΟΥ ΘΩΜΑΣ 29

Τοπικές κοινότητες δημοτικής ενότητας Οινιάδων:

ΓΟΥΡΙΑΣ ΜΕΛΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 69
ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 40
ΔΡΟΓΓΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 26
ΛΕΣΙΝΙΟΥ ΡΑΠΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 57
ΓΑΤΣΩΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 33
ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11
ΣΟΛΩΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 5
ΜΑΣΤΡΟΥ ΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 34
ΤΑΛΙΑΜΠΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 19
ΜΕΡΤΖΑΝΗ ΣΟΦΙΑ 9
ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΜΠΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 127
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 33
ΠΕΤΡΟΝΙΚΟΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 7
  ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΓΙΟΥΛΑ 6

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων του Θεόδωρου Μαργαρίτη

1. ΚΑΡΒΕΛΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 303
2. ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 246
3. ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΜΕΛΕΤΙΟΣ 226
4. ΛΙΑΠΗΣ ΜΙΛΤΟΣ 187
5. ΤΑΣΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 168
6. ΛΟΗ ΙΩΑΝΝΑ 163
7. ΣΤΑΘΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 160
8. ΑΡΑΒΑΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 157
9. ΚΟΥΣΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 149
10. ΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 140
11. ΜΑΣΑΟΥΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 121
12. ΚΡΗΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 114
13. ΛΙΟΥΜΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 111
14. ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 100
15. ΤΟΥΛΙΑΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 96
16. ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 94
17. ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 93
18. ΣΑΧΠΑΖΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 90
19. ΚΟΝΔΥΛΗ ΕΛΕΝΗ 90
20. ΣΠΑΗ ΜΑΡΘΑ 81
21. ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 80
22. ΚΑΛΤΣΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 79
23. ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 77
24. ΚΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 77
25. ΜΠΟΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 74
26. ΚΑΣΚΑΡΙΚΑ ΑΝΘΟΥΛΑ 72
27. ΜΟΣΧΟΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 71
28. ΔΡΟΣΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 69
29. ΠΑΣΟΥΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ 68
30. ΚΑΡΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 58
31. ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΕΛΕΤΙΟΣ 56
32. ΣΤΑΘΕΛΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 46
33. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 43
34. ΚΟΥΡΟΥΠΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 34
35. ΜΥΛΩΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 32
36. ΕΛΕΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 31

Οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων του Βασίλη Μπρούμα

1. ΚΟΤΣΟΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 122
2. ΜΠΡΟΥΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 112
3. ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 97
4. ΜΟΥΡΚΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 94
5. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 86
6. ΜΑΝΤΕΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 74
7. ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ 70
8. ΜΩΡΑΪΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ 63
9. ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 59
10. ΚΑΠΠΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 55
11. ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 49
12. ΚΑΡΑΤΣΩΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 46
13. ΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 42
14. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 41
15. ΚΑΛΥΒΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 41
16. ΝΤΑΛΗ-ΚΑΠΠΕ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 36
17. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΖΑΧΑΡΙΑΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 35
18. ΝΙΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 33
19. ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗ-ΛΥΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 28
20. ΔΕΦΕΡΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 27
21. ΘΕΟΤΟΚΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 27
22. ΣΑΪΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 24
23. ΠΑΣΣΙΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 23
24. ΣΚΑΛΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 21
25. ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 20
26. ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 20
27. ΜΠΕΡΕΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 19
28. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 17
29. ΠΥΡΑΛΙΝΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 17
30. ΖΙΩΓΑ ΑΝΤΩΝΙΑ 16
31. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΑΡΓΥΡΩ 10
32. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΠΟΠΗ 10
33. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 9
34. ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 8
35. ΣΑΧΠΑΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7

Αποτελέσματα Β' εκλογικού γύρου  14-11-2010

  Εκλογικό Τμήμα
496
Εκλογικό Τμήμα
497
Εκλογικό Τμήμα
498
Σύνολα Ποσοστά
  Εγγεγραμμένοι 439 420 440 1299
  Ψηφήσαντες 145 179 142 466
  Αποχή 294 241 298 833 64,13%
  Άκυρα 5 10 6 21 4,51%
  Λευκά 3 6 4 13 2,79%
  Έγκυρα 137 163 132 432 33,26%
 
  ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΡΕΙΑΣ
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
67 75 41 183 42,36%
  ΠΟΡΕΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ
ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
70 88 91 249 57,64%